Zapowiedź meczu z SPR JKS Jarosław

Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z naszym najbliższym rywalem.

W meczu 12-tej kolejki I ligi gr. B Sośnica zagra z SPR JKS Jarosław. Rywal ten wszedł do I ligi dzięki znacznemu poszerzeniu obsady rozgrywek, lecz potraktowano to bardzo poważnie i poczynione adekwatne wzmocnienia składu, który uległ znaczącym zmianom. Najważniejszą zawodniczką jest niewątpliwie była reprezentantka Ukrainy, rozgrywająca Natalia Turkało.

W 3. kolejce te 2 drużyny zmierzyły się w Gliwicach. Górą była Sośnica w stosunku 39-25(19-11). Wtedy była to pierwsza wygrana w sezonie, najwyższe zwycięstwo od czasu wejścia do I ligi, rekord zdobytych bramek od czasu wejścia do I ligi, jak również najwyższy wynik bramkowy całej ligi w sezonie. Poprawić udało się w następnych meczach tylko rekord przewagi(34-19 z Lublinem). Odtąd gliwiczanki nie przegrały już meczu ligowego.

Jarosław spisuje się w rozgrywkach nierówno. Obecnie zajmuje siódme miejsce w tabeli, na swoim koncie ma 12pkt za 4 zwycięstwa w dotychczasowych 11 spotkaniach. Na własnym boisku najbliższy rywal grał dotychczas 5 razy i odniósł 2 zwycięstwa – z Varsovią 23-22 i Otmętem 29-22.  Rzucił dotychczas 278 bramek(8. wynik), a stracił 308(=7.), co składa się na 8. w lidze bilans bramkowy -30.

W rundzie rewanżowej SPR JKS był już blisko sprawienia niespodzianki w inauguracyjnym spotkaniu z AZS-em AWF Warszawa, ale przegrał, mecz rozstrzygnięty w końcowych minutach, 25-27.
Ostatnie spotkanie z Varsovią rozegrał w późniejszym terminie(7.02), po zarządzeniu ZPRP ze względu na dużą liczbę zawodniczek niezdolnych do gry z powodu choroby. Przełożenie niewiele pomogło drużynie z woj. podkarpackiego, która przegrała 32-25.

Mecz 12-tej kolejki będzie szansą na 10-te kolejne ligowe zwycięstwo dla Sośnicy, ale też na piąte w sezonie i pierwsze w rundzie rewanżowej dla Jarosławia. Po przeciwnych stronach boiska staną współliderki klasyfikacji strzelczyń ligi – Aleksandra Abramowicz i Natalia Turkało. Obie rzuciły już po 88 bramek w bieżącym sezonie. W przypadku Turkało to ponad 30% bramek całej drużyny!
Ze względu na wynik rozegranego z tygodniowym wyprzedzeniem meczu AZS AWF Warszawa z Lublinem, Sośnica utrzyma prowadzenie w tabeli niezależnie od rezultatu meczu w Jarosławiu.

Nasza drużyna jest wyraźnym faworytem tego spotkania, ale Jarosław to ciężki teren z najliczniejszym w lidze tłumem kibiców i zawodniczki trenera Macieja Haupy czeka prawdopodobnie znacznie trudniejsza przeprawa, niż w trzeciej kolejce.

TRZYMAMY KCIUKI!!! Sobota godz. 19:00.

Pozostałe mecze 12. kolejki:
AZS AWF Warszawa 22-25 MKS AZS UMCS Lublin(10.02)
MTS Żory – Varsovia Warszawa(17.02)
SPR Olkusz – Olimpia-Beskid Nowy Sącz(17.02)
Otmęt Krapkowice – Wesoła Warszawa(17.02)

Jeden komentarz do “Zapowiedź meczu z SPR JKS Jarosław”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *