100 ligowych bramek Aleksandry Abramowicz!

W I połowie wyjazdowego meczu w Lublinie Kapitan naszej drużyny Aleksandra Abramowicz przekroczyła granicę 100 bramek w ligowym sezonie

Po 12 kolejkach Aleksandra Abramowicz miała 96 ligowych bramek na koncie i wyłącznie kwestią czasu było osiągnięcie setki. Po bardzo mocnym początku, gdy w ciągu kilku minut rzuciła 3 bramki, na kolejne trafienie naszej kołowej czekaliśmy do 16-tej minuty. Po podaniu Pauliny Kowalczyk Abramowicz trafiła mocnym rzutem do bramki strzeżonej przez Monikę Nóżkę. Była to ligowa bramka nr 100.

Łącznie 9 bramek rzuconych w Lublinie zwiększyło łączny dorobek najważniejszej zawodniczki naszego ataku do 105. Składa się na to wiele pamiętnych występów począwszy od 11 bramek w nieudanym inauguracyjnym spotkaniu z Olkuszem, przez niezapomniane, miażdżące zwycięstwa z Jarosławiem i Lublinem, kluczowe wygrane wyjazdowe z I połowy sezonu, aż do ważnych bramek w, zapewniających pozytywny bilans bezpośrednich spotkań ze wszystkimi głównymi rywalami, rewanżach w nowym roku.

105 bramek składa się na bardzo rzadko spotykaną w tak długich rozgrywkach średnią 8,08 bramki/mecz.
Dodatkowo popularna “Sosik” rzuciła 35 bramek w czterech meczach Pucharu Polski. Na szczególną uwagę zasługuje aż łącznie 17 bramek z rywalami z Superligi. W obu meczach oprócz wysokiej liczby bramek, zachwycała również niemal 100% skutecznością.

Imponuje również postęp dokonany przez Aleksandrę na tle ligi. W ubiegłym sezonie zgromadziła 129 bramek w całych rozgrywkach, nie opuściła żadnego spotkania. Jej średnia wyniosła 6,45 bramki/mecz. Cała drużyna rzucała wówczas 25,75 bramki/mecz. W bieżącym sezonie średnia drużyny jest nieznacznie tylko wyższa, niż w sezonie 2016/17.

Gratulujemy naszej Kapitan znakomitej formy strzeleckiej i regularności na przestrzeni całego sezonu, dziękujemy za wielkie emocje i nieoceniony wkład w sukcesy naszej drużyny i życzymy śrubowania indywidualnych statystyk, a także poprowadzenia zespołu do kolejnych zwycięstw na drodze do szczęśliwego zakończenia rozgrywek!

Oto setna bramka w lidze:

Jeden komentarz do “100 ligowych bramek Aleksandry Abramowicz!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *