Zapowiedź XVIII kolejki I ligi

W kończący sezon ligowy weekend, zdecydowanie najważniejszym meczem będzie spotkanie lidera z Olkusza, z trzecim AZS-AWF-em Warszawa. Zależnie od wyników w Lublinie i Nowym Sączu, może się też wahać kolejność na miejscach 5-6.

            Sośnica-Krapkowice
2                   miejsce w tabeli             10
39                          punkty                          6
495              bramki zdobyte          386
411              bramki stracone         517
I mecz
Krapkowice 22-23 Sośnica
Ostanie wyniki
          Żory(W) 21-28 / AZS-AWF(W) 34-29
Varsovia(D) 35-32 / Olkusz(W) 43-27    
 Wesoła(W) 29-32 / Jarosław(D) 31-28 

Szczegółowa zapowiedź meczu


Jarosław – Wesoła
8                    miejsce w tabeli               9
17                           punkty                         8
420              bramki zdobyte          424
481              bramki stracone         482
I mecz
Wesoła 23-27 Jarosław
Ostanie wyniki
Olkusz(W) 36-25 / Nowy Sącz(D) 34-31
Nowy Sącz(D) 19-25 / Lublin(W) 32-25
Krapkowice(W) 31-28 / Sośnica(D) 29-32

W piątek, dzień przed resztą kolejki, będą rywalizować piłkarki w Jarosławiu. W tabeli dzieli oba zespoły tylko jedna pozycja, ale pod względem meczowych punktów JKS ma ponad 2-krotną przewagę. Wesoła ma jednak minimalnie lepszy bilans bramkowy dzięki wyrównanej walce i niskim porażkom z wyżej notowanymi rywalami. Ostatnie niepowodzenia powinny wpłynąć mobilizująco na zespół ze wschodniej Polski, który będzie chciał pożegnać się ze swoją liczną grupą kibiców zwycięstwem. Ze względu na bardzo trudnego rywala, jakiego ma ostatni w tabeli Otmęt Krapkowice, Wesoła wydaje się bezpieczna na przedostatnim miejscu, ale uskrzydlona wygraną na własnym parkiecie, może walczyć do samego końca o jeszcze jedno zwycięstwo.


Lublin – Żory
4                    miejsce w tabeli               6
34                         punkty                        25
439              bramki zdobyte          471
411              bramki stracone         467
I mecz
    Żory 24-25 Lublin
Ostanie wyniki
Varsovia(W) 29-23 / Sośnica(D) 21-28
Wesoła(D) 32-25  / Olkusz(D) 28-31
Nowy Sącz(W) 29-22 / Krapkowice(W) 24-29

Kłopoty kadrowe i 3 niepowodzenia w meczach wyjazdowych sprawiły, że dla drużyny z Lublina prowadzenie w tabeli i walka o końcowe zwycięstwo to już przeszłość, a w ostatniej kolejce przepadła również szansa na pierwszą trójkę. MTS ma jeszcze perspektywy na powrót do górnej połowy tabeli, potrzebuje jednak potknięcia Varsovii. Śląski zespół podtrzymał tradycję i wyraźnie przegrał z Sośnicą, ale sezon kończy na wyjeździe, gdzie w przeciągu sezonu spisuje się znacznie lepiej i mimo niższej pozycji w tabeli ma spore szanse na wywiezienie punktów. MKS AZS UMCS rywalizuje z Sośnicą o najmniejszą liczbę straconych bramek w sezonie. Biorąc pod uwagę wysoką średnią rzuconych przez Żory bramek w rundzie rewanżowej, to zadanie również zapowiada się niełatwo.


    AZS-AWF – Olkusz
3                    miejsce w tabeli               1
37                         punkty                        42
472               bramki zdobyte          548
456              bramki stracone         477
I mecz
Olkusz 34-32 AZS-AWF
Ostanie wyniki
 Krapkowice(D) 34-29 / Jarosław(D) 36-25          
   Varsovia(W) 26-26 k.3-4 / Krapkowice(D) 43-27            
Wesoła(D) 25-21 
Żory(W) 28-31       

Arcyciekawie zapowiadający się mecz w stolicy jest ostatnią szansą Sośnicy na powrót na pozycję lidera tabeli. Prezentujący kapitalną dyspozycję w walce o końcowe zwycięstwo i mający serię 6-ciu kolejnych wygranych Olkusz jest tu jedna wyraźnym faworytem. AZS-AWF ma już gwarantowane trzecie miejsce w tabeli po ostatnich wygranych i wpadkach Lublina, co dodatkowo daje potencjalną przewagę motywacji gościom, którym ew. porażka zniweczy dorobek całego sezonu. Na początku rundy rewanżowej Olkuszowi szyki pokrzyżowały liczne kontuzji, które bolały podwójnie wobec braku rezerwowych. W ostatnich meczach najważniejsze piłkarki były jednak obecne i wcześniejsza absencja nie miała wpływu na ich formę. Warszawską drużynę wspierała w II połowie sezonu Klaudia Cygan. Występująca na co dzień w superligowej Piotrcovii 20-latka może wesprzeć swój drugi zespół także w kończącym sezon meczu, ponieważ ma wolny termin. Po nieudanym debiucie przeciw Sośnicy, młodzieżowa reprezentantka Polski lepiej wkomponowała się w zespół AZS-u w dalszej części rozgrywek i jej obecność może stanowić ogromne wzmocnienie i dać warszawiankom szanse na wygraną. Siłą stołecznej drużyny była przez cały sezon umiejętność wygrywania wyrównanych meczów w końcówkach. Chociaż nie udało się wygrać na terenie przeciwnika w Olkuszu, to pojedynek był bardzo wyrównany i nie można wykluczyć, że w razie powtórki, presja związana z walką o końcowy tryumf może ciążyć zawodniczkom trenera Marcina Księżyka. To zdecydowanie najbardziej interesujący mecz ostatniej kolejki, nie tylko w kontekście rozstrzygnięć na koniec sezonu.


Nowy Sącz – Varsovia
7                   miejsce w tabeli                5
21                          punkty                       26
476              bramki zdobyte          492
464              bramki stracone         457
I mecz
       Varsovia 32-31 Nowy Sącz
Ostanie wyniki
Wesoła(W) 34-31 / Lublin(D) 29-23        
  Jarosław(W) 19-25 / Sośnica(W) 35-32
                        Lublin(D) 29-22 / AZS-AWF(D) 26-26 k. 3-4

Sezon zakończy rozgrywane godzinę później spotkanie w Nowym Sączu. Olimpia-Beskid stanie przed szansą, by zrewanżować się Varsovii za minimalną przegraną na wyjeździe. Była to jedna z pięciu przegranych różnicą jednej bramki dla drużyny z woj. małopolskiego. Wynik ma większe znaczenie dla Varsovii, która w razie zwycięstwa nie musi oglądać się na wynik MTS-u Żory i zapewni sobie piątą pozycję. Spowodowana bardzo szczątkowym składem porażka z Wesołą pogrzebała nadzieje Nowego Sącza na lepszą pozycję, niż siódma. Jednak jeśli przystąpią do meczu odpowiednio zmotywowane i w optymalnym zestawieniu personalnym, to rywalizacja zapowiadać się będzie bardzo interesująco. Zmierzą się trzecia i czwarta ofensywa ligi w przekroju całego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *