Pewne zwycięstwo w Żorach.

Początek spotkania należał do gliwiczanek i było pewne, że przyjechały do Żor po swoje.  Pierwsze 10 minut spotkania to skuteczna gra w obronie i szybkie kontry skrzydłowych Wyrzychowskiej i Golec. W bramce brylowała Zizulewska. Skuteczna gra w ataku i równie dobra w obronie pozwoliły zejść z parkietu na przerwę przy wyniku 11:20.

Drugą połowę gliwiczanki rozpoczęły zawodniczkami, które pierwszą część meczu spędziły na ławce rezerwowych. Do bramki została wprowadzona Patrycja Wróbel.  Gra w tym okresie wyrównała się . Obie drużyny walczyły punkt za punkt, a nasze rezerwowe zdobywały cenne doświadczenie meczowe. Gdy przeciwniczki zdołały odrobić stratę z 9 bramek do 6 trener Haupa ponownie wprowadził zawodniczki podstawowego składu. W tym okresie gry ponownie gliwiczanki odskoczyły na 10 bramek i do końca spotkania już nic nie mogło się zmienić. Bardzo dobra gra w kontrze skrzydłowych Golec (11) i Wyrzychowskiej (5) oraz naszej kadrowiczki Abramowicz (9) pozwoliła na spokojną wygraną 26:36.

Teraz czeka nas przerwa z powodu zgrupowania kadry narodowej. Czekamy również na losowanie Pucharu Polski. Na kogo trafimy w kolejnej, centralnej fazie rozgrywek ? Czas pokaże .

skład Sośnicy:
Wróbel, Zizulewska, Golec 11, Abramowicz 9, Wyrzychowska 5, Krzymińska 2, Lesik 2, Kostrzewska 2, Olejarczyk 2, Frątczak 2, Walus 1, Walentyńska, Pachołek, Korbel
trener: Maciej Haupa
kierownik drużyny: Jarosław Przyżycki

foto. Janusz Zwolenik

zory 1
« 1 z 16 »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *