KPR Gminy Kobierzyce przeciwnikiem w 1/16 PP

Los zdecydowanie nie był łaskawy dla SPR Sośnicy Gliwice. W 1/16 finału Pucharu Polski nasza drużyna spotka się z superligowym KPR Kobierzyce.

Drużyna trenerki Edyty Majdzińskiej ma za sobą imponującą pierwszą połowę sezonu zasadniczego. 7 wygranych w 10-ciu spotkaniach, w tym najważniejsze – z liderującym tabeli Zagłębiem Lubin. 21 punktów daje ambitnej drużynie z woj. dolnośląskiego 4-te miejsce. To dalszy ciąg postępu po 8-mej i 7-mej pozycji w pierwszych sezonach po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Klub naszych rywalek pozostaje stabilny kadrowo. Z podstawowej siódemki odeszła przed sezonem jedynie rozgrywająca Edyta Charzyńska(do Kielc). Przyszły natomiast doświadczone, ograne w Superlidze Monika Koprowska, Aleksandra Kucharska i Karolina Mokrzka.

Niekwestionowaną liderką zespołu pozostaje trzeci sezon Anna Mączka. 25-letnia rozgrywająca, absolwentka gliwickiego SMS-u, przewijała się w powołaniach na zgrupowania reprezentacji, regularnie trafia do kadry B. W trwających rozgrywkach zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji strzelczyń. Bardzo silnym punktem są również skrzydłowe – Mariola Wiertelak i Kinga Jakubowska, a także doświadczona rozgrywająca Marta Dąbrowska. Nawet na tle czołówki Superligi Kobierzyce nie mają słabych punktów, choć nie posiadają w swoich szeregach tak znanych zawodniczek, jak najlepsze drużyny ostatnich sezonów.

Nie ma wątpliwości, że poza brązowym medalistą poprzedniego sezonu i pogromcą Sośnicy w Pucharze Polski – Energą AZS Koszalin – KPR Kobierzyce był najsilniejszym możliwym rywalem do wylosowania w tej fazie rozgrywek.

Pozostałe pary 1/16 finału Pucharu Polski kobiet:
MUKS Lider Świebodzin – Energa AZS Koszalin
UKS Drwęca Novar Lubicz – UKS PCM Kościerzyna
MTS Kwidzyn – Start Elbląg
Dwójka Łomża – UKS Varsovia Warszawa
MKS PR Urbis Gniezno – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
KS Otmęt Krapkowice – KPR Jelenia Góra
SPR Olkusz – Korona Handball Kielce
MKS AZS UMCS Lublin – SPR JKS Jarosław
ChKS PŁ Łódź – KPR Ruch Chorzów

W dalszym etapie dołączą do rywalizacji zespoły biorące udział w europejskich pucharach – MKS Perła Lublin, Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin.

Termin meczu z KPR Gminy Kobierzyce zostanie podany w najbliższym czasie.

 

Stanisław Kucharski
fot. źródło: kprkobierzyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *