Piątka dla Sośnicy Gliwice

Piąte zwycięstwo z rzędu odniosły nasze szczypiornistki Sośnicy Gliwice w 19 kolejce I ligi kobiet, pewnie pokonując MTS Żory 32:27 (17:17).

Drużyna Sośnicy kolejny raz potwierdziła, że jak zwykle potrafi narobić sobie kłopotów przeciwko teoretycznie znacznie słabszym przeciwniczkom w pierwszej połowie by potem mozolnie odrabiać straty. Pierwsze 15 minut meczu wskazały  faworyta tego spotkania, przy dobrym rozegraniu środkowej Katarzyny Wyrzychowskiej gliwiczanki szybko odskoczyły na 4 bramki. Chwilowy kryzys nastąpił po dwuminutowej karze Wyrzychowskiej i  na sześc minut przed końcem pierwszej połowy gliwiczanki straciły siedem bramek. Na remis 17:17 w pierwszej połowie doprowadziła z rzutu karnego Olejarczyk. Druga połowa to niezwykle skuteczne kontrataki w wykonaniu skrzydłowych Golec i Walus co zapewniło utrzymanie bezpiecznej przewagi  siedmiu bramek nad przyjezdnymi z MTS-u.
W wyniku kontuzji Olejarczyk do gry weszły zawodniczki rzucające z drugiej linii i dzięki licznym udanym akcjom defensywnym oraz skuteczności bramkarki Klaudii Zizulewskiej, udało się utrzymać bezpieczny dystans do końca spotkania. Wysoka skuteczność z I linii, poprawa defensywy  skutkująca częstszym kontratakiem i więcej współpracy rozgrywających w ataku dają spore szanse podopiecznych Marty Piorun na wywiezienie  cennych punktów z Olkusza, gdzie już w przyszłą sobotę udadzą się gliwiczanki. Przed meczem uczczono minutą ciszy, naszą byłą reprezentantkę kraju i trenerkę Marię Adę Gracjasz, której w ostatniej drodze towarzyszyli jej przyjaciele oraz liczni fani gliwickiego szczypiorniaka na kilka  godzin przed meczem.
Sośnica skład:
Wróbel, Zizulewska
Golec 9, Olejarczyk 7, Walus 7, Fratczak 3, Wyrzychowska 3, Kostrzewska 1, Reichel 1, Powyszyńska 1, Walentyńska, Pytlos, Zalewska, Łukaszewicz, Smodis, Zwolenik.
Trener: Marta Piorun, Andrzej Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *