PRZYGOTOWANIA DO NOWEGO SEZONU 2019/20

Już 14 września drużyna SPR Gliwice rozpocznie kolejny, już czwarty sezon w I lidze piłki ręcznej kobiet.

Swój pierwszy mecz rozegra na wyjeździe z zespołem  TS MKS San Jarosław.

Natomiast 21 września w Hali Sportowej w Sośnicy będą gościć niełatwego przeciwnika Koronę Handball Kielce.

Przygotowania do nowego sezonu, pod kierunkiem młodej, ale bardzo zdolnej i ambitnej trenerki Marty Piorun zespól rozpoczął 12 sierpnia.

Treningi z bramkarkami prowadzi doskonała była golkiperka klubu z Gliwic, wielokrotna reprezentantka Polski – Iwona Łącz.

Mecz piłki ręcznej kobiet

Niedawno drużyna wróciła z udanego obozu treningowego w Szczyrku.

W SPR Gliwice doszło do istotnych zmian kadrowych. Odeszły: bramkarka Patrycja Wróbel oraz zawodniczki Katarzyna Wyrzychowska, Magdalena Frątczak i Wiktoria Powyszyńska. Na ich miejsce przyszły nie mniej utalentowane: 19-letnia Weronika Klich z SMS Płock, notabene wychowanka klubu z Sośnicy, bardzo doświadczona 28-letnia Ewelina Wojciechowska z MTS Żory oraz z zespołu juniorek, po kontuzji, Joanna Motowidło, wychowanka JKS Jarosław.

Ponadto z klubu Imperium Katowice, który z przyczyn finansowych wycofał się z rozgrywek, przybyły aż pięć dobrze wyszkolonych zawodniczek: Agnieszka Drażyk, Joanna Sermak, Paulina Łuczyk, Natalia Wicik i Adrianna Mazurczyk (bramkarka).

Oto pełny 23-osobowy skład drużyny pierwszoligowej:

Bramkarze: Klaudia Zizulewska, Paulina Wieczorek, Adrianna Mazurczyk

Rozegranie: Paulina Kostrzewska, Magdalena Reichel, Aleksandra Markiewicz, Ewelina Wojciechowska, Weronika Klich, Aleksandra Walentyńska, Weronika Zalewska, Natalia Wicik, Joanna Motowidło, Laura Szczepanik, Agnieszka Drażyk

Skrzydło: Karolina Golec, Paulina Walus, Joanna Sermak, Paulina Łuczyk, Karolina Pytlos, Olga Zwolenik

Obrót: Hanna Smodis, Aleksandra Olejarczyk, Wiktoria Suda

Zakład SPR Gliwice

Strategicznym celem klubu jest ponowny powrót do najwyższej klasy rozgrywek Superligi. Są utalentowane i ambitne zawodniczki, doświadczony sztab szkoleniowców i pełen zapału do pracy zarząd oraz duża grupa wiernych i wspaniale dopingujących kibiców.

Ale to może nie wystarczyć do upragnionego awansu. Pozostaje jeszcze, bardzo ważna kwestia, sprawy finansowe.

Potrzebą chwili jest sponsor strategiczny lub nawet tytularny.

Zdaniem klubu byłaby to ciekawa możliwość współpracy kapitału finansowego z realizacją interesującego projektu sportowego, a przy okazji promocja i działania public relations dla sponsora.

Jednocześnie dla sponsora doskonała okazja utożsamiania się z pozytywną działalnością klubu i jego sukcesami oraz podkreślenia znaczenia sportu i krzewienia kultury fizycznej wśród młodego pokolenia.

Czy miasto Gliwice – obok piłki nożnej, futsalu i koszykówki – nie zasługuje na powrót kobiecej piłki ręcznej do najwyższej klasy rozgrywek?

Na koniec wszystkim kibicom i sympatykom piłki ręcznej jeszcze raz przypominamy, że drużyna seniorek w nowym sezonie rozgrywek w I lidze będzie występowała pod nazwą:

SPR GLIWICE

spr gliwice


Andrzej KURCZAK

Jeden komentarz do “PRZYGOTOWANIA DO NOWEGO SEZONU 2019/20”

 1. “Natalia Wycik” w rzeczywistości nosi nazwisko Wicik.

  Drużynę opuściły, oprócz wymienionych, także Daria Pachołek, Julia Łukaszewicz, Weronika Wesołowska, czy mające występy w I lidze piłkarki z rocznika 2002 Aleksandra Kuźnik i Aleksandra Stopa.

  W trakcie rozgrywek ubiegłego sezonu odeszły z klubu Aleksandra Abramowicz, Marlena Lesik, Małgorzata Krzymińska.

  Także zawodniczki, które były zgłoszone do rozgrywek, a nie zadebiutowały, jak Dominika Zubek, Natalia Surlas, nie figurują w tutejszym zestawieniu.

  Ogłoszony skład liczy 22 zawodniczki. Kim jest 23-cia?

  Łącznie zaledwie 3 juniorki, czyli znacznie więcej seniorek, niż miejsc w składzie meczowym. Fajnie byłoby zdecydować się na umożliwienie równolegle gry w klubie II ligi niektórym zawodniczkom.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *