BEZ NIESPODZIANKI W ŻORACH

W pierwszoligowym spotkaniu piłki ręcznej kobiet SPR Gliwice rzegrał na wyjeździe z jednym zdecydowanym faworytem do Superligi MTS Żory 21:40 (10:20).

Pierwszą bramkę w tym meczu zdobyły gliwiczanki, kiedy to już w 60 sekundzie skutecznym strzałem popisała się Weronika Klich. Za chwilę SPR mógł już powadzić 2:0, ale rzutu karnego nie wykorzystała Agnieszka Drażyk.

Później do zdecydowanych ataków przystąpił MTS, który wykorzystując swoje wysokie umiejętności i doświadczenie, szybko zdobywał przewagę bramkową.

Dla drużyny z Żor siedem bramek zdobyły były piłkarki SPR Gliwice: Aleksandra Abramowicz i Katarzyna Wyrzychowska.
Gliwiczanki grały ambitnie, wykazały wolę i chęć walki, ale to było za mało na bardzo silny, profesjonalny zorganizowany zespół MTS.
Doskonały mecz rozegrała Weronika Klich zdobywając najwięcej dla swojego zespołu 6 bramek.

Natomiast ostatniego gola tego interesującego spotkaniu w 60 minucie strzeliła Paulina Kostrzewska. Świadczy to o zaangażowaniu gliwickiego zespołu do końca gry i poprawy wyniku.
Z powodu kontuzji nie mogła zagrać Aleksandra Olejarczyk.

SPR Gliwice: Zizulewska, Mazurczyk – Reichel, Walus, Sermak, Golec, Kostrzewska 5, Pytlos 1, Drażyk 4, Smodis, Markiewicz, Wojciechowska 3, Zwolenik, Łuczyk 2, Zalewska, Klich 6.

Kolejne, bardzo ważne i na pewno interesujące spotkanie SPR Gliwice rozegra w dniu 7 grudnia ( sobota) o godz. 18.00 w Hali Sportowej przy ul. Chorzowskiej 5 z JTC AZS Poznań.

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków piłki ręcznej, w tym przede wszystkim dzieci i młodzież.

Zawodniczki liczą na głośny i nieustający doping.

Andrzej KURCZAK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *