ZWYCIĘSTWO KORONY W GLIWICACH

W piątek 20 grudnia SPR Gliwice rozegrał w hali przy ul. Chorzowskiej ostatni mecz w pierwszej rundzie I ligi piłki ręcznej kobiet z zespołem Korona Handball Kielce. Jest to bardzo dobra drużyna, zajmująca przed tym spotkaniem trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 21 pkt. Gdyby nie względy formalne (kwestie finansowe) Korona grałaby teraz już w Superlidze. W ostatnim meczu ligowym zespół z Kielc pokonał u siebie faworyta do Superligi MTS Żory 37:31.

Dlatego też SPR Gliwice miał bardzo trudne zadanie i mimo ambicji oraz woli walki przegrał z Koroną 21:33 (11:19).

Już w 1 minucie pierwszą bramkę zdobyły goście, ale za chwilę wyrównała pięknym strzałem Paulina Kostrzewska. Ta sama zawodniczka w 4 minucie ponownie wykazała doskonałą formę strzelecką doprowadzając do remisu 2:2. Był to już – niestety – ostatni remis w tym spotkaniu.

Zdjęcie wykonał: Dawid SZWALA

Korona zaczęła grać coraz lepiej, szybciej, a Magda Więckowska udowodniła, że jest wielce utalentowaną zawodniczka w ataku strzelając w sumie 7 bramek. Inne piłkarki gości nie odbiegały poziomem gry od swojej koleżanki.

Gliwiczanki miały kilka dobrych fragmentów w tym spotkaniu. Mimo przegranej 12 bramkami trzeba zauważyć, że defensywa nie popełniała za wiele błędów, starała się nie dopuszczać przeciwniczek do pozycji strzeleckich. Jednak nie w najwyższej formie były bramkarki, aczkolwiek Adrianna Mazurczyk parokrotnie popisała się efektowną obroną trudnych strzałów.

W ataku – jak zwykle – aktywnie i skutecznie pracowała Paulina Kostrzewska zdobywając najwięcej 7 bramek. Mogła liczyć na współpracę Pauliny Walus i Pauliny Łuczyk, które zdobyły po dwie bramki.

Zdjęcie wykonał: Dawid SZWALA

Wymienione atuty SPR plus – jak zwykle – duże zaangażowanie i ambicja nie wystarczyły jednak na uzyskanie z tak dobrze grającym przeciwnikiem lepszego rezultatu.

Jednak można zauważyć, że forma nadal zwyżkuje co daje nadzieję na uzyskanie lepszych wyników w drugiej rundzie. Jest realna szansa na miejsce w pierwszej szóstce. A może jeszcze wyżej?

Zdjęcie wykonał: Dawid SZWALA

Warto zaznaczyć, że na mecz przyszli niezwykli goście: pan Adam NEUMANN, były zastępca prezydenta Gliwic, aktualnie kandydat na prezydenta miasta z Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza oraz pan Marek PSZONAK, Przewodniczący Rady Miasta.

SPR GLIWICE: Zizulewska, Mazurczyk – Reichel 1, Walus 2, Golec 1, Kostrzewska 7, Pytlos 1, Olejarczyk 2, Smodis 1, Markiewicz 1, Wojciechowska, Zwolenik, Łuczyk 2, Zalewska 2, Klich 1

Rundę rewanżową SPR Gliwice rozpocznie meczem z TS MKS San Jarosław w dniu 18 stycznia 2020 roku, o godz. 18.00 w hali przy ul. Chorzowskiej 5.

Andrzej KURCZAK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *