O gliwickiej piłce ręcznej kobiet w „Zeszytach Gliwickich”

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gliwickiej – Partner Honorowy SPR Sośnica Gliwice – wydał interesująca publikację w postaci książki pt. „Zeszyty Gliwickie” – tom 40, w której można znaleźć wiele intrygujących i niezmiernie ciekawych artykułów oraz dokumentów na wiele tematów dotyczących dziejów miasta Gliwice.

Są m.in. biogramy książąt i księżniczek z dynastii Piastów związanych z Górnym Śląskiem, w tym z Gliwicami. Natomiast autor Aleksander Gwiazda omawia dzieje stawu Kłopot, który miał duże znaczenie w historii Gliwic. W tym tomie znajdziemy także wiele interesujących informacji na temat dziejów Państwowej Operetki Śląskiej, a ostatnio Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Jest również – a jakże – temat sportowy. Zachęcamy do zapoznania się z bardzo interesującym artykułem autorstwa Andrzeja Kurczaka pt. „Superliga piłki ręcznej znów w Gliwicach? W tym materiale znajdziemy wiele, już – niestety – powoli zapominanych informacji związanych z historią żeńskiej sekcji piłki ręcznej Klubu Sportowego Sośnica Gliwice, której początki sięgają 1952 roku. Przez ponad czterdzieści lat – z kilkoma przerwami – do 2007 roku Sośnica Gliwice grała w najwyższej klasie rozgrywek i w tym okresie trzykrotnie zdobyła tytuł mistrza Polski i Puchar Polski.

Są wywiady z byłymi, bardzo utalentowanymi zawodniczkami tego klubu: z Bolesławą Nowak-Śniegoń oraz jej córką Aleksandrą Śniegoń-Pawelską oraz jednym z założycieli i pierwszym prezesem Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Sośnica Gliwice – Krzysztofem Zielińskim.

Publikacja ta prezentuje również tematy związane z teraźniejszością funkcjonowania klubu.

Zachęcamy do zapoznania się nie tylko z tym artykułem, ale całym tomem „Zeszytów Gliwickich” Naprawdę warto!

Zeszyty Gliwickie można zakupić w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gliwickiej, Rynek 23, Gliwice.

(AK)