Zwycięstwo na otwarcie rundy rewanżowej w Gliwicach.
Szczypiornistki Sośnicy Gliwice wygrały pierwsze spotkanie rundy
rewanżowej I ligi kobiet gr.B z KS AZS AWF Warszawa 25:21 ( 14:9).
Nerwowy początek meczu nie wskazywał faworyta tego spotkania, do 8 minuty na tablicy widniał wynik 2:2. Wymiana punkt za punkt z
akademiczkami z Warszawy trwała do 17 minuty meczu, gdzie po celnym trafieniu Golec gliwiczanki objęły prowadzenie i systematycznie zwiększały przewagę, kończąc pierwszą połowę z wynikiem 14:9.

Drużyna z Gliwic w tym meczu niestety grała już bez kapitan Aleksandry Abramowicz, która w połowie stycznia opuściła zespół i podpisała kontrakt z austriackim ATV Trofaiach.

O rozstrzygnięciu meczu na korzyść szczypiornistek z Gliwic
przesądziło piorunujące otwarcie II połowy. Skuteczne trafienie 5-ciu bramek musiało okazać się wystarczające aby mecz zakończyć wygraną na własnym parkiecie. Duża zasługa w tym meczu przypadła bramkarce Klaudii Zizulewskiej, która bardzo skutecznie broniła niemal całe spotkanie oraz znakomicie punktującej w tym meczu Karoliny Golec ( 7 bramek). Nerwową końcówką meczu w której trener drużyny przyjezdnej otrzymał dwie kary i nieco osłabiły zapał akademiczek co skutecznie wykorzystały gliwiczanki egzekwując w ostatniej minucie rzut karny przez Kowalczyk oraz wyprowadzając ostateczny kontratak przez Golec.
Wygrana nad warszawiankami może mieć spore znaczenie w tabeli, bo zespół AWF-u po lepszym okresie też przeżywa gorszy okres, a w razie punktowej równowagi Sośnica ma zdecydowanie lepszy bilans punktowy.
Przed zespołem z Gliwic teraz dwa tygodnie przerwy spowodowane
finałami mistrzostw Polski juniorek do których zakwalifikował się dwie drużyny z SPR Sośnicy Gliwice. Pierwsza drużyna rozpocznie zmagania w turnieju w Olkuszu natomiast mistrzynie Śląska będą gospodarzami  rozgrywek w hali przy ul.Chorzowskiej 5 w Gliwicach w dniach 25-27.01.2019.