W pięknym stylu zawodniczki SPR Sośnicy Gliwice świętowały barbórkę w górniczych derbach pokonując KS Zgodę Rudę Śląską  35:24 (20:11).

Niezagrożona wygrana  drużyny  Michała Boczka nie była zaskoczeniem dla fanów gliwickiego szczypiorniaka po bardzo udanym występie w Jeleniej Górze, w którym minimalnie uległy na wyjeździe  vice-liderowi tabeli I ligi grupy B.

Gliwiczanki mimo braku liderki zespołu Aleksandry Salisz zagrały  już jako zgrany zespół, w którym widać było podział rzutów z każdej pozycji w tym bezwzględnie skuteczny kontratak skrzydłowych pozwolił zbudować  bezpieczną przewagę 17:7 po 24 minutach gry. Połowę zdobytych bramek w meczu zdobyły nasze skrzydłowe: Walus, Nimsz, Habla oraz Wyrzychowska.

Sztab szkoleniowy wyciągnął wnioski z poprzednich spotkań  z wykorzystaniem  akcji do skrzydeł  kosztem bezpośrednich zagrań do kołowych.  Zbudowana przewaga w I połowie pozwoliła na wysoką skuteczność rzutową z II linii Reichel i Kostrzewskiej.

W tym meczu nie tylko atak był efektowny w wykonaniu liderki Reichel wspieranej przez Wroniewicz oraz Markiewicz, ale również fragmenty meczu w obronie  zmuszające przeciwniczki do  trudnych rzutów ze skrzydeł co ułatwiało  obronę i wyprowadzanie kontrataków Wasak. Na uwagę zasługuje udany debiut  w meczu młodej bramkarki Nicoli Lessner oraz dużą skuteczność rzutową Klaudii Habli, co może zaprocentować w  trudnej rundzie rewanżowej.

Derbowa wygrana pozwoliła przesunąć się o jedno miejsce wyżej w tabeli, niewątpliwie utrzymanie formy dwóch ostatnich meczów pozwoli na kolejne wyjazdowe zwycięstwo w Łodzi już w przyszłą sobotę.