W bardzo emocjonującym i trzymającym w napięciu do ostatniej sekundy meczu SPR Gliwice pokonał różnicą jednej bramki 25:24 (11:12) derbowego przeciwnika KS Zgodę Ruda Śląska.

Jest już długoletnią tradycją, że spotkania pomiędzy tymi drużynami dostarczają kibicom potężnej dawki adrenaliny, rzadko spotykanej dramaturgii i walki do końca o zwycięstwo.

(Fotografia: Kamil Widuch)

Tak również było w tym bardzo interesującym meczu. W 3 minucie pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobywa SPR Gliwice dzięki doskonałej – jak zawsze – w formie strzeleckiej Pauliny Kostrzewskiej. Gospodynie obejmują prowadzenie i nagle Zgoda rusza do zdecydowanych ataków i zaczyna zdobywać w krótkich odstępach czasu gole uzyskując przewagę 4, a nawet w niektórych momentach 5 bramek.

Mimo faktu, że bramkarki gliwickie pokazały przez większość meczu wysokie umiejętności, a nawet obroniły trzy rzuty karne.

Gospodynie mimo ogromnej woli walki oraz wielkiej ambicji nie mogły odrobić strat i objąć prowadzenia. Główna przyczyna tej sytuacji to wyjątkowy, rzadko zdarzający się temu zespołowi, brak skuteczności i precyzji w grze ofensywnej. Gdyby piłkarki SPR tylko połowie wykorzystały sytuacje jakie sobie wypracowały pod bramką Zgody to odniosłyby wysokie, zdecydowane zwycięstwo.

Zaznaczyć trzeba, że gliwiczanki dopiero w 50 minucie doprowadziły do remisu 19:19, po pięknej bramce Agnieszki Drażyk. Nastąpił dramatyczny moment spotkania. Jedna i druga drużyna zdobywała bramkę. Jeszcze do ostatniej minuty nie wiadomo było kto zdobędzie trzy punkty, a może będzie remis i rzuty karne.

Jednak większa dojrzałość i niesamowita determinacja SPR pozwoliły odnieść zwycięstwo, akcentując to w 59 minucie golem autorstwa Eweliny Wojciechowskiej (jedyny jej gol w tym meczu, ale jakże ważny).

Wielkie gratulacje dla SPR Gliwice. Mimo, że przez większość meczu przegrywały to jednak potrafiły maksymalnie się zmobilizować, walczyć ambitnie do końca i odnieść zasłużone zwycięstwo.

Dzięki trzem punktom SPR Gliwice jest już na szóstym miejscu w tabeli!

Najwięcej bramek dla SPR zdobyły: będąca w doskonałej dyspozycji Weronika Klich 6 oraz Paulina Kostrzewska i Aleksandra Olejarczyk po 5.

Specjalne podziękowania dla kibiców drużyny gliwickiej za kulturalny i głośny doping przez cały mecz. To zawodniczkom bardzo pomaga i mobilizuje jeszcze do lepszej gry.

Pragniemy również z wielką satysfakcją i dumą poinformować, że na meczu była Zastępca Prezydenta Miasta Gliwice – Pani Ewa Weber!

Ponadto relację z tego niezwykłego spotkania realizowała Telewizja TVP Katowice.

Kolejny mecz w Gliwicach odbędzie się dopiero 14 marca, w sobotę, o godz. 18.00, z zespołem KS AZS AWF Handball-28 Wrocław. Już dzisiaj wszystkich kibiców i sympatyków piłki ręcznej serdecznie zapraszamy.

SPR GLIWICE: Zizulewska, Mazurczyk – Reichel, Walus, Golec 3, Kostrzewska 5, Pytlos 2, Drażyk 3, Olejarczyk 5, Smodis, Markiewicz, Wojciechowska 1, Zalewska, Klich 6.