Szczypiornistki Sośnicy Gliwice pewnie pokonały na wyjeździe wyżej notowaną UKS Dziewiątkę Legnicę 39: 26 ( 18:12).

Pierwsza połowa zupełna dominacja gliwiczanek rozpoczęła się po niespełna kwadransie, seria 6-ciu bramek oraz ponad 10 minut bez straconej bramki pokazały znaczną poprawę pod względem
taktycznym co można było zobaczyć w poprzednim meczu.

Skuteczna gra całej drużyny w ofensywie pozwoliły na pierwszy dwucyfrowy wynik Weroniki Klich – 10 bramek !!!  W obronie bardzo ważna była znakomita dyspozycja bramkarki Moniki Ciesiółki.

W drużynie gospodyń na nic zdała się świetna postawa Dominiki Stali, która też zapisała na koncie dwucyfrowy wynik – 11 bramek.
Na uwagę zasługuje skuteczność rzutowa z 7 metra w tym 10 bramek z 11-tu rzutów karnych trafionych co jest dość niespotykane w meczach wyjazdowych gliwiczanek.
W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie, a gliwiczanki tylko powiększał przewagę za sprawą dobrej gry w środku pola Szołtysek (6 bramek) Do końca spotkania przeciwnik nie był w stanie narzucić swojego stylu gry drużynie z Sośnicy na dodatek kilka pechowych trafień w słupki przyspieszyło oddalanie się 3 punktów Legnicy.

Ważne zwycięstwo pozwoliło na powrót na piątą pozycję, ale ze stratą zaledwie 3pkt do wciąż trzeciej w tabeli Legnicy.

W kolejny meczu Gliwice będą zdecydowanym faworytem w meczu z KS Cracovia.