W pierwszym meczu rundy rewanżowej podopieczne Michała Boczka przegrały z liderem tabeli MKS Karkonosze Jelenia Góra 21:25 (14:10).

Pierwszy gwizdek poprzedziła minuta ciszy pamięci Andrzeja Wójcika – wieloletniego trenera Sośnicy oraz wykładowcy XI LOS w Gliwicach.

Pierwsza połowa spotkania to szczelna, zorganizowana defensywa i bardzo dobry procent obron w bramce. Przez pierwszy kwadrans spotkanie było wyrównane, a na tablicy wyników widniał wynik 7:7.
Następnie gliwiczanki wykorzystały błędy jeleniogórzanek i po kontratakach Walus oraz rzutów z drugiej linii Klich odskoczyły na 10:7. W ataku dopracowane akcje zespołowe w wyniku pracy nad taktyką w przerwie zimowej, szczególnie w obronie. W pełni zasłużona wygrana gliwiczanek pierwszej odsłony meczu 14:10.

Po zmianie stron przyjezdne złapały właściwy sobie rytm i od stanu 15:11 zdobyły 6 bramek z rzędu . W kolejnych minutach również Karkonosze powiększały przewagę. Przerwa dla trenera Sośnicy
niestety nie przełamała złej passy mimo poprawy w obronie wciąż brakowało zdobytych bramek. Zaledwie 6 trafień Sośnicy po przerwie z czego 2 w ostatnich trzech minutach zmniejszyło rozmiary porażki, ale to do Jeleniej Góry powędrował komplet punktów.

Znaczna poprawa taktyczna gry gliwiczanek może być zwiastunem znacznie lepszych rezultatów w rundzie rewanżowej. Kolejnym rywalem już za dwa tygodnie będzie UKS Dziewiątka Legnica.

SPR: Wróbel, Mazurczyk, Ciesiółka – Klich 5, Golec 5, Reichel 3, Walus 3, Drażyk 2, Pytlos 1, Kostrzewska 1, Olejarczyk 1, Smodis, Szołtysek.