Pierwsze zwycięstwo na własnej hali odniosły gliwickie szczypiornistki w czwartej kolejce rozgrywek I ligi kobiet w grupie B, pewnie pokonując KS Otmęt Krapkowice 29:17 (15:4).

Pierwsza połowa to dominacja sośniczanek  bez straty bramki do 12 minuty dzięki niezwykłej dyspozycji bramkarki Dagmary Knapik oraz skutecznej  egzekucji kontrataków przez Łuczyk. Fakt ten potwierdza 10 bramek rzuconych w kontrach.

Szczelna obrona Sośnicy zmusiła przeciwniczki do rzutów z dystansu, które  nie dawały szans na zmniejszenie wyniku i po pierwszych 30 minutach wynik był adekwatny do skuteczności gospodyń  15:4.

W II połowie  trener Michał Boczek wprowadził do gry wszystkie zawodniczki dając odpoczynek pierwszemu składowi  co skutkowało nieco niższą skutecznością szczególnie w rzutach z dystansu oraz 19 straconych piłek , niemniej jednak cała drużyna brnęła po pierwsze zwycięstwo w sezonie nie dając chwili odpoczynku zawodniczkom z Krapkowic. Końcowy wynik  na 29:17 ustaliła niezwykle skuteczna na środku rozegrania Aleksandra Salisz wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

Na kolejne zwycięstwo po arcy trudnych 3 kolejkach możemy spodziewać się już w przyszłą sobotę w Olkuszu, a w tą środę 27.10 gliwiczanki czeka kolejny sprawdzian w eliminacjach Pucharu Polski w Żorach.