Grupa juniorek młodszych Sośnicy pod wodzą trenera Macieja Haupy pokonała 14.02 drugą drużynę Sośnicy  – juniorki młodsze z gliwickiego XI LOS OSPR – na własnym terenie.

Drużyna, w której występują regularnie pojawiające się już w składzie seniorek Sośnicy Aleksandra Kuźnik i Olga Zwolenik, jest rewelacją sezonu w wojewódzkim etapie rozgrywek juniorek młodszych. Mecz XV kolejki przeciwko gliwickiemu OSPR był szansą na ustabilizowanie trzeciej pozycji.

Pierwsza objęła prowadzenie drużyna gości. O ile jednak na swojego pierwszego gola zawodniczki z Sośnicy czekały do piątej minuty, to same utrzymały czyste konto niemal przez 20 minut. Takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko nawet w tak niskich kategoriach wiekowych. Bramek padało bardzo niewiele, obu stronom brakowało skuteczności, lecz to Sośnica I budowała przewagę, która po 30 minutach sięgnęła już 6 bramek(10-4).

Druga połowa zaczęła się nie mniej optymistycznie. Rzucanie kolejnych bramek przychodziło z ogromnym trudem, a czas sprzyjał podopiecznym trenera Haupy. Po 40-tu minutach utrzymywała się przewaga z I części(13-7). Znakomita defensywa nie pozwalała na odrobienie strat, a na 10 minut przed końcem było już 17-9, po bramkach trzeciej wyróżniającej się w ofensywie zawodniczki Sośnicy I – Agaty Kalinkowskiej. Wysokie prowadzenie wprowadziło element rozluźnienia i kilka kontrataków pozwoliło licealistkom na zmniejszenie dystansu do 4 bramek(17-13). Kolejnym trafieniem Zwolenik zapewniła w praktyce zwycięstwo swojej drużyny. Końcowa szarża pozwoliła jedynie na dalsze zmniejszenie strat zawodniczkom z XI LOS. Mecz zakończył się wynikiem 18-17.

Na 3 kolejki przed zakończeniem rozgrywek wojewódzkich Sośnica I ma ogromne szanse na utrzymanie trzeciej pozycji. Najgroźniejszym rywalem wydaje się być wygrywająca ostatnio seryjnie Zgoda Ruda Śląska, która ma pozytywny bilans bezpośrednich spotkań z naszymi juniorkami.
Dla Sośnicy II, po rozczarowującym dotąd sezonie, ostatnią szansą na zniwelowanie strat i walkę o trzecią pozycję będzie bezpośrednie starcie ze Zgodą 21.02.