W ostatniej 11 kolejce I rundy rozgrywek szczypiornistki Sośnicy zmierzyły się na wyjeździe z liderem SPR JKS Jarosław.
Faworytki z Jarosławia od pierwszych minut szturmowały bramkę Wróbel uzyskując pięciobramkową przewagę w 20 minucie pierwszej połowy.Od tego momentu gliwiczanki zaczęły skutecznie punktować, ale trzy bramki Lesik i wykorzystany karny przez Abramowicz nie pozwolił na zmniejszenie przewagi przed końcem pierwszej połowy która zakończyła się wynikiem 17:10.
Drugą połowę sośniczanki zaczęły od trzech skutecznych kontrataków i rzutów z drugiej linii Kowalczyk na które równie celnie odpowiadały gospodynie Shupyk i Szymborska.
Dramatyczna obrona szczypiornistek z Jarosłąwia skutkowała dużą ilością faulów na gliwiczankach w tym w przy rzucie Wyrzchowskiej za co sędzia pokazał zawodniczce z Jarosławia czerwona kartkę a następnie w w 56 minucie Olejarczyk musiała opuścić parkiet ze złamanym nosem. Osłabione gliwiczanki ponownie zniwelowały przewagę gospodyń do 7 bramek i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33:25 dla SPR JKS Jarosław.Najwięcej celnych rzutów w tym spotkaniu uzyskała rozgrywająca Marlena Lesik (7) wspierana przez kapitan drużyny Aleksandrę Abramowicz (6), która z 98 trafieniami plasuje się na trzecim miejscu najskuteczniejszych strzelczyń 1 ligi. Po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego bilans meczów to 6 wygranych przy pięciu porażkach co plasuje szczypiornistki z Gliwic na 6 miejscu w tabeli ze stratą 12 punktów do lidera z Jarosławia. Drugą rundę gliwiczanki rozpoczną już 12/13 stycznia od wyjazdowego spotkania w Nowym Sączem. Po krótkim odpoczynku już w tą środę szczypiornistki po raz ostatni w tym roku wystąpią przed własną publicznością gdzie w 1/16 Pucharu Polski podejmować będą superligową drużynę z KPR Gminy Kobierzyce.Serdecznie zapraszamy środa 19.12. godz.17.30 hala Sośnica.