Koncertowa wygrana szczypiornistek z Sośnicy, które pewnie pokonały na wyjeździe ChKS PŁ Łódź 41:25( 19:12) tym samym utrzymały pozycję lidera gr.B.

Do tej pory zawodniczki z Łodzi poniosły porażkę z  SPR Olkusz i  MKS Karkonosze Jelenia Góra, oraz zremisowały, a następnie wygrały w karnych z Legnicą zajmując 7 miejsce w tabeli.

Zdjęcia z meczu z Wrocławiem.
Fotograf: Kamil Widuch

Tym razem  gliwiczanki w kompletnym już składzie przyjechały zdeterminowane aby odrobić stratę punktów w ostatnim meczu z Wrocławiem. Od pierwszych minut skutecznie punktowały z II linii oraz kontratakami niezawodnych skrzydłowych Golec i Walus uzyskując 5 bramkową przewagę w pierwszym kwadransie meczu ( 10:5).

Od samego początku Sośnica  miała bardzo mocną obronę, przez którą ciężko było się przedostać  a dodatkowo trener Michał Boczek dobrze  wykorzystał wszystkie  bramkarki  które  wiele razy pokazały znakomitą dyspozycję w tym meczu.

Znaczna poprawa, w stosunku do poprzedniego meczu w obronie, oraz rewelacyjna skuteczność w ataku z  41 bramkami  zdobytymi  nie dało szans  na podjęcie równorzędnej walki gospodyń z Łodzi.

Druga połowa to proste błędy techniczne łodzianek  oraz niecelne rzuty, powodowały, że gliwiczanki mogły swobodnie przeprowadzać skuteczne  kontry, w których były niezmiernie skuteczne przez cały mecz.

Wspaniały wynik, wspaniała skuteczność rzutów w tym 12 zawodniczek Sośnicy  ze zdobytą bramką, w tym debiutanckie trafienie najmłodszej w zespole juniorki  Julii Wójcik.

Wygrana absolutnie w stylu lidera. W ubiegłym sezonie Zgoda Ruda Śląska sprawiała ogromne problemy – remis i przegrana w karnych, a w rewanżu zwycięstwo jedną bramką. W tym jednak nie będzie wyrównanej gry, jeśli uda się powtórzyć występ z Łodzią w optymalnym składzie.

Mecz z Rudą Śląską  zaplanowano na 21.11.2020 godzina 17.00 – transmisja live.

SPR Sośnica : Wróbel , Mazurczyk, Ciesiółka

Drażyk 4, Walus 5, Golec 6, Smodis 3, Kostrzewska 3, Szołtysek 1, Pytlos 3, Klich 5, Reichel  4, Olejarczyk 5, Markiewicz, Wojciechowska 1, Wójcik 1,

Trener : Michał Boczek
Kierownik: Krzysztof Wieczorek