Sośniczanki powróciły na właściwe tory. Mecz w Lublinie zaczął się po myśli trenera Macieja Haupy i po 10 minutach gry prowadziliśmy po czterech trafieniach Oli Abramowicz, jednym Karoliny Golec i jednym Oli Olejarczyk 2:6.

W kolejnych 20 minutach gliwiczanki systematycznie budowały przewagę i po popisie gry naszych skrzydłowych Kasi Wyrzychowskiej i Karoliny Golec prowadzenie wzrosło do wyniku 5:11. Należy podkreślić, że wynik w pierwszych 20 minutach był w dużej mierze zasługą świetnej postawy naszej bramkarki Patrycji Wróbel która, po skutecznych obronach umożliwiała rozegranie skutecznych kontr. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy to gra punkt za punkt. Bramki w tym okresie gry zdobyły: niezawodna na kole Ola Abramowicz i wpuszczona w ostatnich minutach pierwszej partii leworęczna juniorka Olga Zwolenik. W 30 minucie meczu mieliśmy jeszcze okazję do podwyższenia wyniku ale swoich szans z rzutów karnych nie wykorzystały Marlena Lesik i Olga Zwolenik. Do przerwy prowadziliśmy 8:13.

Druga połowa rozpoczęła się dość nerwowo i po 5 minutach lublinianki odrobiły dwie bramki ustalając wynik na 10:13. W tym momencie dojrzałość sportową okazały nasze doświadczone szczypiornistki i do 45 minuty po trafieniach Oli Abramowicz (2), Kasi Wyrzychowskiej (1), Karoliny Golec (2) i Marleny Lesik (1) prowadziły 12:19. Do 55 minuty wynik wyśrubowały jeszcze Abramowicz (3) i Olejarczyk (1)  15:23. Ostatnie 5 minut to roszady w składzie Sośnicy, na boisku pojawiły się młode zawodniczki – Ola Walentyńska, Daria Pachołek i Oliwia Korbel. W tym okresie gry przeciwniczki zdołały odrobić 3 bramki i spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszych dziewczyn 18:23. Bramkarki zaliczyły bardzo dobre spotkanie. Zarówno Patrycja Wróbel jak i Klaudia Zizulewska obroniły po jednym karnym, a pierwsza z nich świetnie spisywała się prawie przez całe spotkanie w polu bramkowym zdobywając 57 procentową skuteczność.