Niestety nasze szczypiornistki z Sośnicy musiały uznać wyższość srebrnych lwic z Olkusza przegrywając po dramatycznej walce w wyjazdowej 5. kolejce rozgrywek 26:30 (14:16).

Olkuszanki od pierwszej minuty objęły prowadzenie, ale dzięki skutecznym rzutom Salisz oraz kontratakom Walus nie mogły zbudować bezpiecznej przewagi do pierwszego kwadransu meczu. Trzy trafienia pod rząd gliwiczanek zniwelowały przewagę do jednej bramki i mecz mógł zacząć się od nowa, ale karnego nie trafiła niezwykle skuteczna w tym meczu Reichel.

W końcówce pierwszej odsłony meczu skuteczność w rzutach z 7 metra poprawiła dwukrotnie Wyrzychowska oraz swoją cegiełkę dołożyła  Knapik, niestety gwizdek sędziego zakończył pierwszą połowę przy stanie 14:16 dla srebrnych lwic z Olkusza.

Druga połowa obfitowała w szybką grę w środku pola i koncertowe wykończenia w wykonaniu niezawodnej Salisz, co doprowadziło do pierwszej przewagi Sośnicy w tym meczu 21:19. Od tego momentu wszystko wskazywało, że gliwiczanki rozbroiły szczelną obronę olkuszanek i sukcesywnie budowały przewagę grając do skrzydeł. Po raz kolejny nieoczekiwany zwrot akcji nastąpił na 4 minuty przed końcem meczu gdzie przy stanie 25:26 dla Sośnicy rzutu karnego nie wykorzystała Smodis, a następnie została wykluczona na 2 minuty, olkuszanki rzuciły wszystkie siły na bramkę Knapik zdobywając w każdej minucie bramkę przy zerowym dorobku osłabionych podopiecznych Michała Boczka i mecz zakończył się wynikiem 26:30…

Mamy nadzieje, że kolejny raz pozytywnych emocji nie zabraknie w domowym spotkaniu Sośnicy w przyszła sobotę 06.11. a przeciwnikiem będzie UKS Dziewiątka Legnica.

SPR Sośnica: Knapik 1, Wasak, Salisz 7, Wyrzychowska 5, Reichel 4, Markiewicz 2, Nimsz 2, Walus 1, Kostrzewska 1, Wroniewicz 1, Smodis 1, Kulik 1, Łuczyk, Zub, Widuch, Podzimowska.