Szczypiornistki Sośnicy Gliwice nie zdołały powstrzymać SPR Olkusz i pomimo wyciągnięcia wniosków z ostatniego meczu i niespodziewanie uległy w regulaminowym czasie 26: 31( 12:17).
Pierwsza połowa to mocne uderzenie gliwiczanek za sprawą Pauliny Kostrzewskiej, niestety kilka bardzo prostych strat ale bardzo kosztownych pozwoliło po pierwszym kwadransie gry wyjść na
prowadzenie drużyny z Olkusza (7:9).

Przez kolejne minuty gliwiczanki mozolnie odrabiały straty, lecz nieskuteczne rzuty skutkowały bezbłędnymi kontratakami olkuszanek Masiudy i Marszałek. Sośnica odpowiadała w ofensywie
akcjami skrzydłowych Golec i Walus ale to nie wystarczyło do wyrównania wyniku pierwszej odsłony meczu 12:17.

Druga połowa to bardzo szybkie odrabianie strat z I połowy przez gliwiczanki, po 5 bramkach z rzędu na tablicy wyników pojawił się remis 17:17. Wydawało się że mecz zaczyna się od nowa jak w
pierwszych minutach spotkania ale niestety doświadczona Paulina Marszałek ( 12 bramek) bezbłędnie wykorzystała luki w obronie Sośnicy i dała pięciobramkowe prowadzenie dla Olkusza.
Kolejny kwadrans to bezwzględne budowanie przewagi przez przyjezdne z Olkusza i w 51 minucie dziewięciobramkowa zaliczka która pozwoliła kontrolować mecz do ostatniego gwizdka sędziego.
Ostatecznie bardzo dobra końcówka spotkania w wykonaniu gliwiczanek pozwoliła zniwelować wynik do stanu 26:31.

Ze względu na rozegranie awansem meczu z IX kolejki to ostatnie spotkanie I połowy sezonu dla gliwickiej drużyny oraz prawie dwa miesiące przerwy przed rundą rewanżową. Tym samym czas na przygotowanie przez sztab szkoleniowy utrzymanie obecnie trzeciej pozycji w tabeli rozgrywek uzależniony jest od rozegrania zaległych meczy przez pozostałe drużyny z Legnicy i Jeleniej Góry. Prawie dwa miesiące przerwy to czas na przygotowanie do miejmy nadzieję do udanej rundy rewanżowej i powrotu na miejsce lidera tabeli co na pewno nie będzie łatwym zadaniem.