Początek spotkania należał do gliwiczanek i było pewne, że przyjechały do Żor po swoje.  Pierwsze 10 minut spotkania to skuteczna gra w obronie i szybkie kontry skrzydłowych Wyrzychowskiej i Golec. W bramce brylowała Zizulewska. Skuteczna gra w ataku i równie dobra w obronie pozwoliły zejść z parkietu na przerwę przy wyniku 11:20.

Drugą połowę gliwiczanki rozpoczęły zawodniczkami, które pierwszą część meczu spędziły na ławce rezerwowych. Do bramki została wprowadzona Patrycja Wróbel.  Gra w tym okresie wyrównała się . Obie drużyny walczyły punkt za punkt, a nasze rezerwowe zdobywały cenne doświadczenie meczowe. Gdy przeciwniczki zdołały odrobić stratę z 9 bramek do 6 trener Haupa ponownie wprowadził zawodniczki podstawowego składu. W tym okresie gry ponownie gliwiczanki odskoczyły na 10 bramek i do końca spotkania już nic nie mogło się zmienić. Bardzo dobra gra w kontrze skrzydłowych Golec (11) i Wyrzychowskiej (5) oraz naszej kadrowiczki Abramowicz (9) pozwoliła na spokojną wygraną 26:36.

Teraz czeka nas przerwa z powodu zgrupowania kadry narodowej. Czekamy również na losowanie Pucharu Polski. Na kogo trafimy w kolejnej, centralnej fazie rozgrywek ? Czas pokaże .