Seria dziewięciu meczy wygranych przed własną publicznością została niepodziewanie przerwana. Kibice zgromadzeni w hali przy ul. Generała Władysława Sikorskiego przecierali oczy ze zdumienia. Tak słabego występu na tej hali nie widzieli od dawna. Ostatnim spotkaniem, które było zbliżone poziomem do sobotniego meczu była rywalizacja w wiosną 2017r.
z AZS AWF Warszawa we własnej hali 23:23(14:13).
Ogromna nieskuteczność w ataku i brak koordynacji w obronie oraz niewykorzystane dwa rzuty karne przez Olę Abramowicz spowodowało, że po 12 minutach gry Sośnica przegrywała 0:3.
W 13 minucie po bramce Abramowicz i dwóch trafieniach Wyrzychowskiej nasze szczypiornistki doprowadziły do wyrównania wyniku. Od rej pory mecz się wyrównał i obfitował w błędy po obu stronach boiska. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem SPR-u 12:9.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia przyjezdnych. W 35 minucie katowiczanki doprowadziły do remisu 12:12. Taki układ zdarzeń na boisku spowodował przebudzenie gliwiczanek i w 40 minucie znów wyszły na 3 bramkowe prowadzenie 17:14 od tej pory rozpoczął się okres gry punkt za punkt. Horror sośniczanek rozpoczął się od 55 minuty kiedy to przy prowadzeniu 22:20 nie potrafiąc rzucić bramki przez pięć minut straciły aż trzy. Spotkanie zakończyło się wygraną Imperium Katowice 22:23 (12:9).
Niestety w tym dniu zabrakło czegoś czym czarowały publiczność w własnej hali – sportowej złości i chęci wygrania spotkania. Trudno wyróżnić kogokolwiek w tej rywalizacji prócz Karoliny Golec, która rzuciła dla naszego zespołu 7 bramek. Kontuzją kolana przypłaciła ten występ Katarzyna Wyrzychowska i nie wiadomo czy zagra w najbliższej ligowej potyczce. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym meczu i przygotować się do arcytrudnego spotkania wyjazdowego z MKS AZS UMCS Lublin. Miejmy nadzieję, że już za tydzień nasze dziewczyny pokażą śląski charakter i przywiozą 3 punkty z Lublina.