Kolejne zaplanowane zwycięstwo szczypiornistek Sośnicy Gliwice, które w emocjonującym meczu pokonały na wyjeździe MTS Żory 22:27 (12:13). Gliwiczanki po 4 kolejkach rozgrywek uplasowały się na pozycji lidera tabeli 1 ligi gr.B.

Pierwszą połowę gliwiczanki rozpoczęły szybkim atakiem na bramkę gospodyń z Żor za sprawą skutecznej Drażyk, która zdobyła 3 bramki w ciągu pierwszych pięciu minut.

Chwilową zadyszkę Sośnicy wykorzystały gospodynie i skutecznymi kontratakami Pielesz wyszły na jednobramkowe prowadzenie w 16 minucie meczu (7:6).

Kolejny kwadrans pierwszej połowy meczu to walka punkt za punkt gdzie ton grze nadawały gospodynie z niezawodną w tym meczu Klaudią Pielesz (9 bramek). Grające w osłabieniu gliwiczanki po wykluczeniu na dwie minuty Drażyk, nie pozwoliły na odskoczenie na więcej niż jeden punkt przeciwniczkom za sprawą odpowiedzialnej gry w defensywie.

W ostatniej minucie pierwszej połowy rzut karny wykorzystuje Szołtysek , Sośnica schodzi na przerwę z przewagą 12:13.

W drugiej połowie gospodynie postawiły trochę większy opór ale celnymi rzutami z drugiej linii Klich oraz Kostrzewskiej rozpoczęła budowanie przewagi zespołu Michała Boczka. Niezawodna w tym sezonie skrzydłowa Walus skrzętnie wykorzystywała błędy w ataku przeciwniczek i szybkimi kontrami zdobywała kolejne bramki dla gliwiczanek.

Na 5 minut przed końcem meczu kolejny raz Drażyk pokazała w tym meczu niebywałą skuteczność w ataku pozycyjnym ( 8 bramek ) trzy razy z rzędu pokonując bramkarkę z Żor. Wynik końcowy ustaliła skrzydłowa Pytlos, co pozwoliło na wywiezienie kolejnych 3 punktów do Gliwic.

Kolejne zwycięstwo pozwoliło na zajęcie fotela lidera rozgrywek z dwoma punktami przewagi nad zespołem z Karkonoszy Jelenia Góra.

Kolejne zaplanowane ligowe spotkanie już za dwa tygodnie 08.11 ( niedziela) z AZS AWF Handball Wrocław, które w dobie pandemii odbędzie się bez udziału publiczności .