W wojewódzkim finale Pucharu Polski spotkały się drużyny SPR Sośnica Gliwice i FutureNet Imperium Katowice. Gliwiczanki pałały chęcią rewanżu za porażkę ligową z zawodniczkami Imperium, natomiast katowiczanki chciały udowodnić, że ostatnia wygrana na parkiecie w Sośnicy nie była przypadkowa.

Mecz od początku był pod kontrolą naszych dziewczyn i w pierwszych minutach prowadziły 6:3. Jednak katowiczanki nie chciały łatwo sprzedać skóry i dobrą grą w obronie doprowadziły do remisu  9:9. Podrażniło to szczypiornistki z Sośnicy i po serii kontr ponownie wyszły na prowadzenie kończąc pierwszą połowę wynikiem 16:9

Druga połowa była przez cały czas pod kontrolą Sośnicy. Trener Maciej Haupa dokonał rotacji podstawowego składu i pozwolił na pokazanie swoich możliwości zawodniczkom z ławki rezerwowych.
Imperium chwilami próbowało gonić wynik co spowodowało, że w 56 minucie meczu przewaga Sośnicy zmalała do 6 bramek a zegar wskazywał wynik 26:20. Ponowny zryw gliwiczanek całkowicie pozbawił złudzeń szczypiornistki z Katowic. Spotkanie zakończyło się wygraną Sośnicy 29:21 i zdobyciem pucharu ufundowanego przez Śląski Związek Piłki Ręcznej za zwycięstwo w finale na szczeblu wojewódzkim. Puchar naszym zawodniczkom i kadrze trenerskiej wręczył prezes ŚlZPR – Pan Marcin Zubek .

Dziękujemy dziewczynom za walkę i z niecierpliwością czekamy na losowanie oraz potyczki z drużynami z PGNiG Superligi .