W czwartej kolejce Śląskiej Ligi Juniorek  SPR Sośnica Gliwice w wyjazdowym spotkaniu pokonała  MUKS Skałkę Śląsk Świętochłowice 18:20. Spotkanie rozegrane na hali Zgody Bielszowice było bardzo zacięte. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi i do przerwy wynik wynosił 7:8 dla Juniorek z Sośnicy.

Druga połowa obfitowała w błędy po obu stronach co spowodowało, że do 47 minuty na tablicy świetlnej widniał wynik 13:13. Po następnych trzech  minutach sośniczanki przegrywały już 15:13 i od tej pory zaczęła się pogoń za wynikiem. Kalinkowska, Kozłowska, Kuźnik i Tychowska w 5 minut zmieniły losy spotkania. Na 3 minuty przed końcem Sośnica prowadziła 15:18 ale to jeszcze nie był koniec emocji na hali przy ul. Sportowej. Przeciwniczki zdobyły jeszcze trzy bramki na które nasze szczypiornistki odpowiedziały dwoma trafieniami. Najpierw akcję celnym rzutem zakończyła Kalinkowska, a w ostatniej minucie przy indywidualnym kryciu przez zawodniczki ze Świętochłowic po akcji z lewej strony przysłowiowego gwoździa do trumny wbiła Zwolenik . Mecz zakończył się wygraną naszej drużyny 18:20 (7:8).

DSC 1264 edited
« z 9 »

W drugim meczu tej kolejki ŚLJ  SPR Sośnica Gliwice II stoczyła wyjazdowy bój z UKS Start Pietrowice Wielkie . Podopieczne Marty Piorun do przerwy przegrywały 15:10. W drugiej połowie gliwiczanki powoli zaczęły odrabiać straty by w 55 minucie przegrywać tylko dwoma bramkami 24:22. Ostatnie 5 minut meczu to okres gry punkt za punkt i ostatecznie zabrakło szczęścia aby uratować wynik. Mecz zakończył się rezultatem 27:26(15:10).