Zwycięski remis wywalczyły nasze szczypiornistki w najbardziej emocjonującym meczu sezonu z WKPR Wesołą Warszawa. Spotkanie po dramatycznej końcówce drugiej połowy zakończyło się wynikiem 25:25 (12:12), co oznaczało że zwycięzcę tego spotkania wyłonią pierwsze w sezonie rzuty karne. Ta próbę pewnie wykorzystały gliwiczanki dopingowane przez licznie zgromadzoną publiczność, która na stojąco czekała na ostateczny wynik (4;3)w karnych. Nasze bramkarki jak zwykle stanęły na wysokości zadania i cenne dwa punkty zatrzymały w Gliwicach. Nerwowy początek spotkania obfitował w serię rzutów w słupki i poprzeczki co pozwoliło wyjść na prowadzenie bardzo dobrze dysponowanych warszawianek. Dopiero w 19 minucie pierwszej połowy dwa skuteczne rzuty karne Golec  dały prowadzenie gliwiczanek (9:8).  Euforia nie trwała zbyt długo bo warszawianki szybkimi kontrami po stratach własnych  doprowadziły do wyrównania 11:11. Wynik pierwszej połowy ustaliła kolejna młoda debiutantka w składzie Sośnicy Karolina Pytlos (12:12). Druga odsłona meczu to seria niewykorzystanych sytuacji podopiecznych Marty Piorun, co pozwoliło rozwinąć skrzydła przyjezdnym warszawiankom które do 50 minuty odskoczyły na 3 bramki. Przełamanie na korzyść Sośnicy nastąpiło po czterech z rzędu celnych trafieniach Reichel, Powyszyńskiej, Olejarczyk i i skutecznej w kontratakach Walus. Po wyprowadzeniu dwubramkowej przewagi szczypiornistki Sośnicy przeszły do defensywy broniąc korzystnego wyniku 25:23. Na dwie minuty przed końcem spotkania sędziowie podyktowali dwie dwuminutowe kary dla Kostrzewskiej i Golec co oznaczało że zwycięstwa  broniły cztery gliwiczanki z Wróbel w bramce, która zdołała obronić rzut karny. Niestety nie wystarczyło to do utrzymania korzystnego wyniku i mecz zakończył się remisem 25:25. Stało się jasne że pierwsze w tym sezonie rzuty karne musiały rozstrzygnąć wynik tego spotkania. Próbę nerwów  rozpoczęła celnie Wyrzychowska a po dwóch błędach warszawianek zakończyła Markiewicz.

Licznie zgromadzeni fani gliwickiego szczypiorniaka nie mogli narzekać na brak adrenaliny w tym spotkaniu którym dziękujemy za wspaniały doping naszym walecznym dziewczynom, a dwóje szczęśliwców wylosowało podwójne zaproszenia na mecz eliminacji mistrzostw europy reprezentacji Polska vs. Niemcy ufundowane przez Arena Gliwice które już 10 kwietnia rozegrane zostaną w Gliwicach. Następne spotkanie gliwiczanki rozegrają na wyjeździe z kolejną drużyną ze stolicy UKS Varsowia Warszawa.

Skład Sośnica: Wróbel , Zizulewska

Golec 6, Walus 3, Olejarczyk 3, Frątczak 3, Reichel 2, Wyrzychowska 2, Pytlos 2, Powyszyńska 1, Kostrzewska 1, Smodis 1, Markiewicz 1, Pachołek, Zalewska, Walentyńska.

Trener: Marta Piorun, Andrzej Wójcik.