Niespodziewana przegrana  szczypiornistek  z Sośnicy, które uległy KS Zgoda Ruda Śląska 27:30 (19:14), mimo to  utrzymały pozycję lidera gr.B.

Do tej pory zawodniczki z Rudy Śląskiej nie wygrały jeszcze żadnego meczu i zajmują przed ostatnią pozycję w tabeli. W poprzednim sezonie po remisie i minimalnej wygranej u siebie, kibice liczyli na kolejną 3 punktową zaliczkę niestety derby  zawsze rządzą się swoimi prawami .

Od samego początku Sośnica  kontrolowała grę w ataku pozycyjnym  za sprawą bramkostrzelnej Drażyk oraz Klich i po pierwszym kwadransie gliwiczanki prowadziły 10:5.

Do końca pierwszej połowy przeciwniczki z Bielszowic nie potrafiły znaleźć sposobu na przełamanie obrony gliwiczanek, które punktując po schematycznie wypracowanych  akcjach dawały czystą pozycję rzutową  Klich.

Druga połowa to proste błędy techniczne Sośnicy  oraz niewykorzystane  rzuty karne, powodowały, że przeciwniczki mogły swobodnie przeprowadzać skuteczne  kontry zmniejszając przewagę do dwóch bramek na 5 minut przed końcowym gwizdkiem sędziego ( 27:25).

Zabrakło pomysłu, gdy nie wychodziły pierwsze próby ofensywy  oraz słaba skuteczność rzutowa.

Niestety w końcowych minutach   nastąpiło zupełne załamanie gry po kontuzji ręki Olejarczyk , zabrakło  kilku skutecznych obron bramkarek oraz paru dokładniejszych podań do utrzymania przewagi.  Ambitne zawodniczki z Rudy szybko wykorzystały tą chwilę słabości i na trzy minuty przed końcem rzuciły trzy bramki pod rząd ustalając wynik na swoją korzyć  27:30.

Przed przerwą zimową jest jeszcze planowany  awansem z IX kolejki mecz z SPR Olkusz. Jeśli będzie tak znaczna poprawa jak w meczu w Łodzi, to jak najbardziej można rozegrać pasjonujący pojedynek, ale faworytem będą dobrze dysponowane  w ostatnich meczach Olkuszanki.

Zdjęcia wykonał: Kamil Widuch

SPR Sośnica: Wróbel , Mazurczyk, Ciesiółka

Drażyk 4, Walus 4, Golec 4, Smodis , Kostrzewska 1, Szołtysek , Pytlos , Klich 6, Reichel  4, Olejarczyk 3, Markiewicz 1, Wojciechowska , Wójcik.

Trener : Michał Boczek

Kierownik: Krzysztof Wieczorek