Lider z Sośnicy nie zdołał utrzymać dobrej passy zwycięstw i niespodziewanie uległ w Gliwicach z AZS AWF Handball Wrocław 29:34 (15:18).

Do tej pory zespół z Wrocławia rozegrał 3 spotkania, w których przegrał z MKS Karkonosze Jelenia Góra oraz UKS Dziewiątka Legnica tylko jedną bramką, a także wysoko wygrał z SPR Olkusz.
Początek meczu to szybki atak młodej ale ambitnej drużyny z Wrocławia która po 7 minutach prowadziła już 5:1. Taki scenariusz nie dziwi fanów gliwickiego szczypiorniaka bo drużyna Michała
Boczka już przyzwyczaił kibiców do pozytywnej dawki adrenaliny do ostatnich sekund meczu.

Tym razem osłabione gliwiczanki absencją zdrowotną dwóch czołowych zawodniczek Olejarczyk i Ciesiółki, ciężar gry wzięła na siebie bramkostrzelna Drażyk (7 bramek), ale mimo to gospodynie nie zdołały odrobić strat w pierwszej odsłonie meczu przerywając 15:18.

Druga połowa to mozolne odrabianie strat gliwiczanek po skutecznych kontratakach bardzo dobrze dysponowanych w tym meczu skrzydłowych Golec i Walus. W 34 minucie przewaga wrocławianek stopniała już tylko do dwóch bramek i wydawało by się że wszystko wraca do normalnego scenariusza gdzie szczypiornistki z Sośnicy w ostatnich minutach doprowadzają do szczęśliwego zakończenia.

Niestety po stronie Sośnicy nie tylko multum niepotrzebnych strat, ale przede wszystkim takich strat w czasie rzutów w słupki oraz poprzeczki co zemściło się udanymi kontrami przeciwniczek.
Do lepszej skuteczności w ataku zabrakło nie tylko precyzji rzutów, ale też zespołowej odpowiedzi na podwyższoną obronę przeciwniczek, w defensywie natomiast za dużo okazji wykorzystały skrzydłowe i atakującym do 6-tego metra rozgrywającym.
Częste zwroty akcji i mnóstwo kontrataków po obu stronach wpłynęły na wysoki wynik, jak na warunki I-ligowe przy stanie końcowym meczu 29:34.

Mimo pierwszej porażki na własnym parkiecie gliwiczanki utrzymują pierwsze miejsce w tabeli i mamy nadzieję na utrzymanie pozycji lidera nastąpi już za tydzień 15.11. gdzie gliwiczanki zmierzą się z ChKS PŁ Łódź.

SPR Sośnica: Wróbel , Mazurczyk, Drażyk 7, Walus 6, Golec 6, Smodis 4, Kostrzewska 2, Szołtysek 1, Pytlos 1, Klich 2, Reichel,