Drugie arcyważne zwycięstwo w rundzie rewanżowej pierwszej ligi kobiet we własnej hali odniosły gliwickie szczypiornistki pokonując MKS AZS UMCS Lublin 28:25(10:13). Początek meczu nie nie zapowiadał szczęśliwego zakończenia, do 19 minuty meczu przyjezdne z Lublina prowadziły 9:2. Kapitan drużyny Paulina Kostrzewska skutecznym rzutem rozpoczęła serię pięciu zdobytych bramek co wystarczyło jedynie na zakończenie pierwszej połowy wynikiem 10:13 dla Lublina.
Druga odsłona meczu to trzy skuteczne kontrataki oraz dobra gra w obronie, gdzie w bramce znakomicie brylowała Patrycja Wróbel. Dominująca w środku obrony gliwiczanek ale również skuteczną w ataku Aleksandrę Olejarczyk ( 6 bramek), wspierała szybkimi kontratakami Karolina Golec (9 bramek) i po jej celnym rzucie Sośnica objęła pierwsze prowadzenie w 37 minucie meczu 15:14. Aktywność rzutowa z drugiej linii Frątczak i Reichel pozwalała na zdobycie bramek które zwiększały szansę na pewne zwycięstwo w meczu. W ostatniej minucie meczu po celnym podaniu Kostrzewskiej szybkim kontratakiem popisała się Katarzyna Wyrzychowska ustalając końcowy wynik dla szczypiornistek z Sośnicy.

W debiucie nowej trenerki zespołu Marty Piorun do utalentowanych mających już doświadczenie ligowe juniorek dołączyły kolejne młode zawodniczki, które mamy nadzieję w dalszej rywalizacji będą stanowić wsparcie dla drużyny. W meczu zaprezentowała się również wychowanka klubu Natalia Matter ( Przyżycka), bramkarka która przez wiele lat godnie reprezentowała klub z Sośnicy i w tym meczu zakończyła karierę zawodniczą. Ze sztabem szkoleniowym pożegnał się również kierownik drużyny Jarosław Przyżycki, który przez wiele lat wspierał drużyny młodzieżowe i seniorskie. Serdecznie dziękujemy za włożony wkład w rozwój piłki ręcznej w Sośnicy.

Za dwa tygodnie po kolejne punkty gliwiczanki pojadą do Jarosławia, gdzie zmierzą się z tamtejszym TS MKS San Jarosław.

Skład: Wróbel, Zizulewska, Matter.
Kostrzewska (3), Golec (9), Olejarczyk (6), Wyrzychowska(4), Fratczak (4), Reichel(1), Walus (1), Pachołek, Walentyńska,Wesołowska, Markiewicz,Zubek, Zalewska.
Trener: Marta Piorun
Kierownik drużyny: Andrzej Wójcik