Drużyna naszych juniorek młodszych odniosła jedno zwycięstwo w turnieju 1/16 finału gr. B i zajęła trzecie miejsce w grupie.

Zapowiedź turnieju

I dzień(6.04)

Nasze zawodniczki zaczęły od najtrudniejszego rywala. Główny faworyt, a zarazem gospodarz rozgrywek okazał się zdecydowanie lepszy. Gliwiczanki utrzymywały wynik blisko remisu przez niespełna kwadrans, później MTS zaczął budować coraz większą przewagę(18-10 do przerwy). Dobry okres niemal 10 minut z zaledwie jedną straconą bramką pozwolił zmniejszyć dystans do 5-ciu bramek(22-17), jednak końcowy fragment zdecydowanie należał do przeciwniczek, które wykorzystywały błędy i systematycznie zwiększały dystans.
W drugim meczu tego dnia Jutrzenka Płock wyraźnie pokonała drużynę Olimpii Końskie i potwierdziła, że będzie naszym kluczowym rywalem.

MTS I Kwidzyn 34-21(18-10) SPR Sośnica I Gliwice
UKS Olimpia Końskie 21-33(8-14) MMKS Jutrzenka Płock

II dzień(7.04)

W drugim dniu Sośnica musiała koniecznie wygrać. Rzeczywiście rywal z woj. świętokrzyskiego nie przysporzył naszej drużynie problemów. Nasz zespół bardzo szybko osiągnął bezpieczną przewagę, która stale rosła. Rywalizacja bardziej przypominała spotkania ze słabszymi drużynami w grupie wojewódzkiej. Kilka minut przed przerwą przewaga przekroczyła 10 bramek(do przerwy 20-8), a w pierwszym kwadransie drugiej części już 20(30-9). Nasze zawodniczki grały dobrze mimo ogromnej przewagi i wygrały ze znacznie wyższą przewagą nad Olimpią, niż dzień wcześniej rywalki z Płocka.
W drugim spotkaniu MTS potwierdził swoją dominację i w praktyce zagwarantował pierwsze miejsce w turnieju. Po niezłej I części, gra Jutrzenki zupełnie załamała się po przerwie, zwyciężczyniom udało się nawet w pewnym momencie rzucić 11 bramek pod rząd.

SPR Sośnica I Gliwice 40-12(20-8) UKS Olimpia Końskie
MTS I Kwidzyn 36-16(12-7) MMKS Jutrzenka Płock

III dzień(8.04)

Mecz z Jutrzenką rozstrzygał o awansie z drugiej pozycji. Podopieczne trenerów Macieja Haupy i Marty Piorun zaczęły od chwilowego prowadzenia, lecz kilka minut bez gola odwróciło rezultat. Przez pewien czas wynik trwał w okolicach remisu, ale to rywalki zdołały odskoczyć(11-9; 14-11), by na przerwę zejść z powiększonym, trudnym już do odrobienia zapasem(17-12).
Tak trudna sytuacja wyraźnie skrępowała sośnickie juniorki, a rywalki wykorzystały pierwsze minuty II połowy do zdobycia kluczowych bramek. Znaczny(22-13 w 39.minucie) wzrost różnicy w tym fragmencie przesądził o rozstrzygnięciu. Nasze zawodniczki nie były już w stanie odwrócić losów rywalizacji, a kolejna seria bramek bez odpowiedzi przesądziła o tak okazałej przewadze płocczanek.
W drugim spotkaniu zwycięzca turnieju dopełnił formalności nie dając szans zamykającej stawce drużynie z Końskich.

MMKS Jutrzenka Płock 31-18(17-12) SPR Sośnica I Gliwice
MTS I Kwidzyn 46-13(23-6) UKS Olimpia Końskie